Chirurgia stomatologiczna. Chirurg stomatolog. Chirurg dentysta

Chirurgia stomatologiczna obejmuje leczenie zabiegowe i operacyjne schorzeń jamy ustnej oraz okolic przyległych w tym ekstrakcję zęba (wyrywanie zęba). Najlepszy chirurg dentysta dba o atraumatyczność zabiegów i wykonuje je minimalnie inwazyjnie. Dobry chirurg stomatolog stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i dobro pacjenta

Dobry chirurg stomatolog

W naszym gabinecie PrecisDENT Implanty Zębów i Stomatologia Mikroskopowa w Jaśle zabiegi wykonywane są w sposób bezpieczny i atraumatyczny. Chirurg stomatolog oszczędza w jak największym stopniu tkanki (kości i dziąsła) operowanej okolicy. Każdy zabieg wykonywany jest przez chirurga dentystę w znieczuleniu miejscowym oraz przy użyciu lasera stomatologicznego. Stosujemy najnowocześniejsze metody. Zaopatrzyliśmy gabinet chirurgii stomatologicznej w specjalistyczne narzędzia stomatologiczne oraz sprzęt. Leczenie prowadzimy bezboleśnie, oszczędnie dla tkanek. zapewnia to szybkie i skuteczne gojenie. Co za tym idzie minimalizuje zanik kości w przyszłości. Większość zabiegów chirurg stomatolog dokładnie planowanuje przy użyciu cyfrowych wycisków zębów za pomocą specjalnego skanera. Pracownia Radiologii Stomatologicznej na miejscu, w tym pantomograf i tomograf CBCT 3D, pozwala nam na szybkie poszerzenie diagnostyki i precyzyjne działania.

Chirurgia stomatologiczna w PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej. Chirurg stomatolog Wojciech Skocz przeprowadza zabieg w lupie chirurgicznej z asystentką stomatologiczną

Odpowiednia mikrochirurgiczna praca chirurga dentysty podczas usunięcia zębów pozwala na zachowanie nienaruszonego wyrostka zębodołowego kości. Jest to niezmiernie istotne w profilaktyce przedimplantacyjnej, czyli zapewnieniu dobrych warunków dla implantów zębowych w przyszłości.

Chirurgia stomatologiczna – co dobrze wiedzieć…

 • Kiedy chirurg stomatolog usunie zęba w sposób tradycyjny kość wyrostka zanika w ponad 70% w przeciągu 1 roku doprowadzając do utraty podparcia dla przyszłej odbudowy protetycznej, implantoprotetycznej oraz utraty podparcia dla tkanek miękkich twarzy, co skutkuje między innymi nadaniem twarzy starczego wyglądu.
Zmiana rysów twarzy po usunięciu zębów. Dobry chirurg dentysta informuje pacjenta jak zapobiec deformacji tkanek
 • Brak nawet jednego zęba może przynieść negatywne skutki dla całego układu żucia. Dobry chirurg dentysta przeprowadza konsultację z pacjentem przed zabiegiem. Chirurg stomatolog informuje wówczas o metodach zabiegu i konsekwencjach. Nowoczesna chirurgia stomatologiczna dba o szybkie uzupełnienie usuwanego zęba i zabezpieczenie kości. Brak zębów może prowadzić do pojawienia się:
  • dolegliwości ze strony stawu skroniowo-żuchwowego, bólu głowy, przerostu mięśni żucia, starcia zębów, pęknięcia zębów oraz prac protetycznych.
Utrata kości po tradycyjnym usunięciu zęba. Dobry chirurg stomatolog dba o zachowanie maksymalnego wymiaru kości.
 • Zęby sąsiadujące z luką po usuniętym zębie nieustannie migrują – co również stanowi dla nich negatywny wpływ. Zęby ulegają
  • przesunięciu, przechyleniu się, dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych oraz korzeni, co prowadzi do nadwrażliwości zębów, dochodzi do rozchwiania przeciążonych zębów i przedwczesnej ich utraty.

Dlatego tak istotne jest uzupełnienie braku zęba po jego utracie.

Możliwości uzupełnienia braków zębowych jest wiele. Należą do nich m.in.: uzupełnienie w postaci implantu, mostu na implantach, mostu adhezyjnego, tradycyjnego mostu protetycznego oraz protezy.

Dodatkowo, aby zapobiec lub zmniejszyć ryzyko dużego zaniku kości po zabiegach ekstrakcji zębów ( usunięcie zęba) priorytetem staje się odpowiednie zaopatrzenie zębodołu poekstrakcyjnego opatrunkiem nazywanym PRF – Platelet Rich Fibrin. Dobry chirurg stomatolog dba o dobór odpowiedniej metody leczenia i informuje pacjenta o możliwościach.

Czym jest PRF?

Schemat wirówki PRF PrecisDENT Stomatologia

Fibryna bogatopłytkowa to autogenny, bogaty w komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu materiał otrzymywany z krwi pacjenta. Przed planowanym zabiegiem lekarz dentysta, w tym chirurg stomatolog, pobiera 1 lub 2 ampułki krwi, następnie zostają one umieszczone w specjalnej wirówce. Po kilku minutach otrzymujemy biomateriał – PRF Tak uzyskany „opatrunek” wprowadzamy przez chirurga dentystę bezpośrednio po ekstrakcji zęba do zębodołu.

Chirurgia stomatologiczna. Pobieranie krwi pacjenta do zabiegu celem przygotowania fibryny bogatopłytkowej PRF

Korzyści z zastosowania fibryny bogatopłytkowej

 • przyspieszona regeneracja tkanek
 • przyspieszona odbudowa kości w miejscu jej braku
 • działanie przeciwzapalne
 • zmniejszenie obrzęku
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych
 • zmniejszenie zaniku kości

PRF jest najlepszym materiałem przyspieszającym gojenie. Chirurg stomatolog pozyskuje fibrynę bogatopłytkową z krwi pacjenta. Dzięki temu nie ma ryzyka nieprzyjęcia przez organizm czy pojawienia się reakcji uczuleniowej.

Co robi chirurg stomatolog?

Do zabiegów chirurgicznych wykonywanych w naszym gabinecie zaliczamy:

Umów się na konsultację

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991