Pracownia Radiologii Stomatologicznej – Pantomogram, Tomografia zębów, RTG zęba

Diagnostyka obrazowa i zdjęcia stomatologiczne stanowią istotne uzupełnienie kompleksowego badania stomatologicznego, które jest podstawą odpowiedniego i przewidywalnego planu leczenia. Nowoczesne urządzenia umożliwiające wykonanie zdjęć niską dawką promieniowania są ważnym elementem bezpieczeństwa pacjentów, co w PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej jest priorytetem.

Analiza uzębienia w PrecisDENT Stomatologia

Tomografia komputerowa zębów CBCT 3D to nowoczesne, nieinwazyjne i bardzo precyzyjne badanie, pozwalające na trójwymiarowe zobrazowanie zębów, struktur szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchowych oraz zatok szczękowych. Służy diagnostyce chorób jamy ustnej i zaburzeń stomatologicznych, planowaniu leczenia dentystycznego oraz kontrolowaniu jego efektów. Wykonuje się ją w celu rozpoznawania oraz oceny stopnia zaawansowania próchnicy zębów, okołowierzchołkowych zmian zapalnych, uwarunkowań anatomicznych kluczowych dla bezpieczeństwa zabiegów, diagnostyki wad zgryzu, chorób przyzębia, ubytków kostnych w szczęce i żuchwie, planowaniu leczenia kanałowego, protetycznego, metamorfozu uśmiechu, bondingu, leczenia ortodontycznego oraz implantologicznego. Tomografia komputerowa CBCT 3D pozwala postawić jednoznaczną diagnozę oraz dostosować plan leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Jest również podstawowym narzędziem wykorzystywanym w precyzyjnym wprowadzaniu implantów zębowych, implantacjach natychmiastowych z koroną protetyczną i nawigacji komputerowej, w tym szablonów chirurgicznych.

Trzy rodzaje tomografii zębów, pierwsza obrazująca wszystkie zęby używana w implantologii, chirurgii, przy kompleksowej diagnostyce i w przypadkach wymagających na jednym zdjęciu zębów szczęki i żuchwy, jak przy szablonach chirurgicznym przy implantach. Drugi rodzaj tomografii obejmuje zęby dolnej lub górnej szczęki, wykorzystuje się w implantologii, chirurgii, w przypadku zębów zatrzymanych, po urazach zębów i w przypadkach wymagających zdjęcia jednego łuku zębowego. Trzecia tomografia zębów obejmuje kilka zębów obok siebie, wykonuje się ją przy wprowadzaniu pojedynczych implantów, przy małych zabiegach chirurgicznych i po urazach zębów.
Rożnego rodzaju zdjęcia stomatologiczne, w tym pantomogram, panorama zębów pedriatryczna, zdjęcie pantomograficzne segmentowe, zdjęcie panoramiczne zębów bez stawów, zdjęcie stawu skroniowo-żuchwowego, zdjęcie zatok szczękowych, zdjęcie zgryzowe zębów.

Rodzaj badania:

 • Tomografia CBCT 3D
  • pojedynczych zębów endo HD (najwyższa rozdzielczość, kilka sąsiednich zębów)
  • Szczęka lub Żuchwa (jeden łuk zębowy)
  • Szczęka i żuchwa (obydwa łuki zębowe)
  • program dziecięcy (bardzo niska dawka promieniowania)
 • Pantomogram, zdjęcie pantomograficzne
 • Pantomogram dziecięcy (bardzo niska dawka promieniowania)
 • Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych
 • Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe
 • RTG punktowe zęba, rentgen zębów
Pacjentka w długich włosach przygotowana do wykonania tomografii zębów lub pantomogramu w nowoczesnym, białym tomografie komputerowym.
Zdjęcie pantomograficzne pacjenta ze wszystkimi zębami, w tym dwoma leczonymi kanałowo, górnym i dolnym pierwszym zębem trzonowym prawym, w dolnej szóstce prawej jest zacementowany wkład koronowo-korzeniowy.
omografia zębów CBCT zębów szczęki i koron zębów dolnych pokazująca zanik kości na skutek stanu zapalnego w okolicy okołowierzchołkowej zęba siecznego pierwszego górnego lewego.
Pantomogram zębów dziecka z widocznym uzębieniem mieszanym stałym i mlecznym, w tym widocznymi zawiązkami zębów mlecznych pod zębami stałymi.

Zaawansowane technologicznie urządzenie do tomografii komputerowej pozwala zminimalizować dawkę promieniowania i eliminuje ryzyko powstania atrefaktów spowodowanych poruszeniem się pacjenta. Zmienne pole obrazowania daje możliwość wyboru w zależności od potrzeb diagnostycznych. Bardzo wysoka rozdzielczość – aż 75 um przy małym polu obrazowania to świetne narzędzie diagnostyczne również w leczeniu kanałowym.

Zdjęcie uzębienia w PrecisDENT Stomatologia

Pacjent otrzymuje płytę CD z nagraną tomografią w formacie medycznym DICOM oraz programem umożliwiającym jej odczytanie na dowolnym komputerze.

Możliwość wykonania zdjęć w godzinach pracy gabinetu bez konieczności wcześniejszego umówienia.

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991