Ortodoncja nakładkowa – Ortodonta – Nakładki na zęby

Niewidoczne aparaty ortodontyczne to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych, indywidualnie zaprojektowanych nakładek. Jest to precyzyjny, szybki i komfortowy sposób korygowania wad zgryzu, zapewniający zdecydowaną przewagę estetyczną nad tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Aparat ortodontyczny nakładkowy pozwala wyleczyć większość wad ortodontycznych w ciągu zaledwie kilku miesięcy, w przeciwieństwie do tradycyjnego, przynajmniej dwuletniego leczenia aparatami stałymi.

Ortodoncja nakładkowa PrecisDENT Stomatologia

Zalety leczenia nakładkowego:

  • Cyfrowy wycisk skanerem wewnątrzustnym do nakładek ortodontycznych;
  • Komputerowa symulacja – efekt leczenia ortodontycznego nakładkami ortodontycznymi widoczny przed jego rozpoczęciem;
  • Estetyka – przezroczyste nakładki ortodontyczne są niemal niewidoczne na zębach, w przeciwieństwie do większości stałych aparatów ortodontycznych.
  • Swoboda – brak ograniczeń w diecie dzięki możliwości zdejmowania nakładek ortodontycznych.
  • Higiena – zdejmowanie nakładek ortodontycznych umożliwia prawidłowe czyszczenie zębów po posiłku;
  • Precyzja – przesunięcia zębów zgodne z planem leczenia ortodontycznego i korekty wady zgryzu;
  • Komfort – nakładki ortodontyczne są gładkie i idealnie dopasowane;
  • Delikatność – brak podrażnień policzków, warg, języka i dziąseł podczas leczenia ortodontycznego.
Ortodoncja nakładkowa PrecisDENT Stomatologia

Etapy leczenia

1. Cyfrowe projektowanie uśmiechu i konsultacja

Dokładne badanie, diagnostyka radiologicznapantomogram, tomografia zębów CBCT lub cefalogram) protokół cyfrowego projektowania uśmiechu i wsłuchanie się w oczekiwania naszych pacjentów pozwalają nam zebrać informacje do dokładnego i bezpiecznego planu leczenia. Przed leczeniem nakładkami ortodontycznymi należy pozbyć się płytki nazębnej i odbyć zabieg profesjonalnej higienizacji zębów. Jest to też najlepszy czas na podjęcie decyzji co do wybielania zębów, jeśli naszym marzeniem jest śnieżnobiały uśmiech lub jaśniejszy, ale nadal naturalny wygląd zębów.

2. Cyfrowa symulacja 3D i plan leczenia

Na podstawie pierwszego etapu przygotowujemy dokładny plan, koszty i czas leczenia. Dzięki nowoczesnym cyfrowym technologiom możesz zobaczyć jak będzie się zmieniał Twój uśmiech w trakcie leczenia oraz jak będzie wyglądał finalnie.

3. Zestaw nakładek, leczenie

Na podstawie analizy i planu leczenia przygotowujemy przezroczyste, komfortowe nakładki z biokompatybilnego materiału. Wymieniamy je co 1-2 tygodnie aby zęby stopniowo przesuwały się na właściwą pozycję. Nakładki możemy swobodnie zdejmować do jedzenia i szczotkowania. Większość wad zgryzu można skorygować tą metodą w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

4. Retencja

Po zakończonym leczeniu ortodontycznym istotna jest stabilizacja zębów w nowej pozycji. Użytkujemy w tym celu nakładki retencyjne – retainer na okres dobierany indywidualnie w zależności od wielkości zmian i długości leczenia. Wyznaczamy również wizyty kontrolne.

Niewidoczny sposób na Twój piękny i równy uśmiech

Umów się na konsultację leczenia nakładkowego

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991