Implantologia – Implanty zębów

Implanty zębowe (stomatologiczne)


Co to jest implant?

Implanty - PrecisDENT Stomatologia Jasło
Implant tytanowy - PrecisDENT Stomatologia Jasło
Implant cyrkonowy - PrecisDENT Stomatologia Jasło

Implanty zębowe (implanty stomatologiczne) pozwalają zastąpić korzeń zęba w miejscu brakującego zęba w przypadku jego utraty. Naturalne zęby składają się z korony i korzenia. Określenie „implant” dotyczy części zastępującej „korzeń”. Wszczepienie implantu zęba stanowi podstawę do odbudowy zęba. Do implantu zęba „mocowana” jest korona protetyczna, która wizualnie i funkcjonalnie zastępuje utracony ząb lub mocowane są protezy stabilizowane przez implanty. Wszczepienie implantów zębowych zapewnia ich bardzo dobre utrzymanie i zabezpiecza kości szczęki przed zanikiem. Wyróżniamy różne rodzaje implantów, w tym tytanowe i cyrkonowe.

Implanty - PrecisDENT Centrum Implantologii w Jaśle

Dlaczego implanty zębów nazywamy trzecimi zębami?

Uzupełnienia w postaci implantów zębowych pozwalają na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Wszczepienie implantów zapewnia ochronę kości przed niefizjologicznym i nadmiernym zanikiem. W większości przypadków stosowanie implantów to najlepszy sposób na uzupełnienie brakujących zębów, zarówno braku pojedynczego zęba (pojedynczy implant zębowy), braków wielozębowych (brak kilku zębów obok siebie – most na implantach) jak i bezzębia (proteza na implantach, proteza przykręcana do implantów, proteza w 1 dzień).

Jakie zmiany zachodzą w organizmie po utracie zęba?

Brak nawet jednego zęba oznacza utratę naturalnego uśmiechu i linii dziąsła, a w perspektywie czasu prowadzi do zmian w całym układzie żucia. W wielu przypadkach oznacza to trudności z przyjmowaniem pokarmu, nadmierne niszczenie pozostałych zębów, obnażanie szyjek zębowych, problemy ze stawem skroniowo żuchwowym.

Pozostawienie braków zębowych prowadzi do wad zgryzu. Pozbawione oparcia sąsiadujące zęby ulegają rozchwianiu. Następuje również przesuwanie i przechylanie sąsiednich zębów.

Zbyt długie pozostawienie braków zębowych prowadzi do zaniku kości.

Jakie braki można odtworzyć za pomocą implantów zębów?

Implanty brak pojedynczego zęba
Implanty brak kilku zębow
Implanty całkowity brak uzębienia most
Implanty całkowity brak uzębienia proteza

Dlaczego warto wykonać leczenie implantologiczne w PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej?

W PrecisDENTImplanty Zębów i Stomatologia Mikroskopowa leczenie implantologiczne rozpoczyna się od konsultacji implantologicznej i dokładnego zaplanowania zabiegu wprowadzenia implantów zębowych. Doktor Wojciech Skocz jest certyfikowanym implantologiem DGOI(Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie). Jako jeden z nielicznych w Polsce przeprowadza zabiegi przeszczepu tkanki kostnej i przeszczepu dziąsła w mikroskopie zabiegowym oraz indywidualnie dobiera najlepsze techniki zabiegowe w trosce o najwyższą jakość i trwałość leczenia. Planowanie oparte jest o najdokładniejsze technologie cyfrowe 3D i tomografię komputerową, a zabiegi wykonywane w nawigacji komputerowej dla zachowania najwyższej precyzji. Wysokospecjalistyczny skaner wewnątrzustny i drukarki 3D pozwalają wykonać specjalne szablony implantologiczne które zapewniają bezbolesność, bezpieczeństwo i przewidywalność leczenia.

Zabiegi implantologiczne w PrecisDENT wyróżniają 3 bardzo istotne cechy, które określamy nazwą:

IMPLANTY
BIO PERIO NAVI

Czym jest osteointegracja implantów zębowych?

Osteointegracja to połączenie się implantu zęba z kością. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych biozgodnych z naszym organizmem wszczep (implant zęba) przyjmuje się i zespala z naszą kością mocniej niż z zębem naturalnym.

Jakie są zalety implantów?

Trwałość

Implanty zębowe to rozwiązanie dla długie lata, jeśli pacjent stosuje się do zaleceń lekarza i utrzymuje wysoki poziom higieny.

Wytrzymałość

implanty zębów znoszą obciążenia jakim poddawane są korzenie zębów naturalnych.

Estetyka

Zęby odbudowane na implantach pod względem estetycznym i funkcjonalnym odpowiadają naturalnemu uzębieniu oraz w odróżnieniu od standardowych protez zapobiegają zanikowi kości.

Implanty - PrecisDENT Stomatologia Jasło

Pewność

Rozwiązania protetyczne oparte na implantach są stabilniejsze a pacjent może czuć się swobodnie w czasie jedzenia, mówienia, uśmiechu czy śpiewania.

Bezpieczeństwo

Implanty zębów są wykonane z materiału obojętnego dla organizmu.

Komfort

Zastosowanie implantów zębowych eliminuje konieczność bądź ułatwia korzystanie z niewygodnych i nieestetycznych protez ruchomych. Implanty zębowe pozwalają swobodnie funkcjonować.

Funkcjonalność

Zapobiegają wielu negatywnym skutkom braku zęba, takim jak między innymi utrata ciągłości łuku zębowego, przesunięcia i pochylenia zębów, utratę podparcia dla tkanek, zaburzenie estetyki i zmiana kształtu twarzy.

Implanty zębowe zapewniają właściwy sposób przenoszenia sił żucia, podobny do zębów naturalnych. Tymczasem tradycyjne protezy przywracają zaledwie 20% siły żucia.

Implanty zębów to najczęściej najlepsze uzupełnienie brakującego zęba lub usuniętych zębów.

Implanty - PrecisDENT Stomatologia Jasło
Implanty - PrecisDENT Stomatologia Jasło

Zastosowanie implantów eliminuje ponadto konieczność urazowego szlifowania zębów pod uzupełnienia w postaci mostów i zapobiega niefizjologicznemu zanikowi nieobciążonej kości wyrostka zębodołowego oraz nieestetycznym obniżeniem poziomu dziąseł. W miarę upływu czasu od usunięcia zęba, warunki kostne ulegają pogorszeniu, ze względu na zanik nieobciążonej kości. Konieczna może być wówczas odbudowa kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej

Wszczepienie implantów pozwala na wyraźne mówienie, a także odzyskać naturalny wygląd, pewność siebie i piękny uśmiech.

Należy pamiętać, że w przypadku występowania braków w uzębieniu zwlekanie z uzupełnieniem braków zębowych ma wiele negatywnych skutków, łącznie ze zniszczeniem, a nawet utratą pozostałych przeciążonych zębów, a ich odwrócenie o ile będzie możliwe, wiąże się z długotrwałym i kosztownym procesem leczenia.

Implanty - PrecisDENT Stomatologia Jasło

Czy wszczepienie implantu zęba boli?

Zabieg implantacji, czyli wszczepienia implantu jest zabiegiem bezbolesnym, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Proces gojenia przy zastosowaniu delikatnych technik mikrochirurgicznych (w lupach chirurgicznych i pod mikroskopem stomatologicznym) jest komfortowy i szybki.

Jaka jest skuteczność leczenia implantologicznego?

Aktualnie procent powodzenia w leczeniu implantologicznym przekracza 98% i jest to jeden z najwyższych odsetków powodzeń wśród wszystkich procedur zabiegowych w stomatologii i medycynie.

Czy można od razu wszczepić implant i wyjść z gabinetu z nowym zębem?

Jest możliwe, a czasem wręcz wskazane usunięcie zęba i wprowadzenie implantu od razu – implanty natychmiastowe. Pozwala to często uzyskać najlepsze warunki dla przyszłego implantu. Dzięki wiedzy, technologiom cyfrowym 3D i wyspecjalizowanemu sprzętowi nasz gabinet specjalizuje się w tak zwanych implantacjach natychmiastowych.

Czy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu implantacji przy znacznym zaniku kości?

Dobranie odpowiedniego protokołu postępowania i technik augmentacyjnych, w tym przeszczepu kości, umożliwia uzupełnienie braków zębowych za pomocą implantów również u pacjentów z wieloletnimi brakami zębowymi.

Czy implanty zębów stanowią przeciwwskazanie do wykonania badań rezonansu magnetycznego (MR)?

Nie ma przeciwwskazań do wykonywania badań rezonansu magnetycznego.

Czy o implanty zębowe muszę szczególnie dbać?

Implanty, podobnie jak w przypadku zębów własnych, wymagają od pacjenta bardzo dobrej higieny jamy ustnej. Pacjent musi dokładnie szczotkować zęby, używać nici dentystycznych, tak jak w przypadku zębów własnych oraz irygatora. Również tak jak w przypadku zębów własnych regularnie, przynajmniej raz na pół roku, dokonywać przeglądów stomatologicznych. Podczas przeglądów oceniany jest stan implantów i koron, ale także stan całej jamy ustnej. Warto pamiętać o regularnym poddawaniu się zabiegom higienizacji zębów.

Umów się na konsultację implantologiczną

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991