Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD) – Metamorfoza uśmiechu

Digital Smile Design (DSD) – czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu do metamorfozy uśmiechu, jest nowoczesną i innowacyjną metodą, która polega na zaplanowaniu i wizualizacji wymarzonego uśmiechu pacjenta.

Jest to technologia, która w PrecisDENT Implanty Zębów i Stomatologia Mikroskopowa została stworzona specjalnie dla spełnienia indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów. Dlatego dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia, odpowiedniego sprzętu oraz zaangażowania (lekarza dentysty i pacjenta) jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Dzięki temu mamy możliwość zobaczyć metamorfozę swojego uśmiechu i efekt leczenia, jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Zrealizowany projekt nowego uśmiechu spektakularnie zmienia wygląd pacjenta, wpływa na osobowość, poprawę samopoczucia, podnosi poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie.

Uśmiech uśmiechów PrecisDENT Stomatologia

Czy można przewidzieć przyszłość?

Wyobraź sobie, że jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczysz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech. Dzięki Cyfrowemu projektowaniu uśmiechu jest to możliwe.

Zalety Digital Smile Design

  • Zaprojektowanie uśmiechu w pełni dopasowanego do twarzy i mimiki
  • Możliwość zobaczenia efektu leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem
  • Współudział w projektowaniu własnego, wymarzonego uśmiechu
  • Pełna przewidywalność – efekt końcowy odzwierciedla projekt cyfrowy
  • Perfekcyjnie i precyzyjnie zaplanowane leczenie

DSD składa się z poszczególnych etapów

KONSULTACJA

Pierwszy etap rozpoczyna rozmowa z pacjentem, dzięki której możemy dowiedzieć się jakie są jego oczekiwania, wyobrażenia o wymarzonym uśmiechu. Podczas rozmowy poznajemy charakter i osobowość pacjenta, obserwujemy mimikę twarzy, usta podczas mowy czy spontanicznego uśmiechu. Wnikliwe badanie stomatologiczne i przegląd zębów pod mikroskopem, diagnostyka radiologiczna (OPG, CBCT) połączone z dokładnym wywiadem pacjenta pozwala na stworzenie szczegółowego planu leczenia. Jest to najważniejszy etap planowania.

Uśmiech - DSD - PrecisDENT Stomatologia

SESJA FOTOGRAFICZNA

Nowoczesna rentgenodiagnostyka – w tym zdjęcia wewnątrzustne, rentgen zębów, pantomogram zębów lub tomografia zębów – wyciski cyfrowe skanerem 3D wzbogacane są dodatkowo sesją fotograficzną obejmującą zdjęcia cyfrowe na wprost oraz z profilu. Sesja ma na celu uchwycenie na fotografiach mimiki twarzy podczas okazywania emocji a także indywidualnych cech uśmiechu każdego pacjenta. Odbywa się ona na miejscu w gabinecie przy użyciu profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Na podstawie zebranego materiału Foto powstanie wstępny projekt, który stanowić będzie bazę dalszej pracy i wizualizacji.

ANALIZA, PLANOWANIE I PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

Zdjęcia uzyskane podczas pierwszego etapu stanowią podstawę do rozpoczęcia analizy. Podczas planowania niezmiernie ważne jest zachowanie proporcji i symetrii twarzy, tak aby uzyskać efekt jak najbardziej naturalny. Dlatego kształt, kolor, długość zębów dobierany jest w sposób indywidualny. Dokonywane są odpowiednie pomiary dla najlepszych efektów i pełnego bezpieczeństwa. Pobranie wycisków wykonywane jest w naszym gabinecie przy pomocy nowoczesnego skanera wewnątrzustnego 3D.

Dzięki temu efekt możemy zobaczyć jeszcze przed wykonaniem pracy protetycznej. Ostatnim etapem projektowania jest stworzenie wizualizacji przedstawiającej efekt końcowy. To wszystko pozwala ustalić jaki jest najlepszy sposób przeprowadzenia metamorfozy w Twoim przypadku. Czy poprzez rekonstrukcje kompozytowe, bonding, flow injection, inlay, onlay, korony protetyczne czy licówki, na przykład bez szlifowania.

Sprawdź swój uśmiech w PrecisDENT Stomatologia Jasło

SPRAWDZENIE NOWEGO UŚMIECHU

Na bazie skanów 3D powstają modele zaprojektowanego nowego uśmiechu pacjenta. Na podstawie modeli wykonywany jest „mockup”, czyli praca którą przenosimy na zęby pacjenta celem „przymiarki”. Dzięki temu pacjent może zobaczyć efekt przeprowadzonej wspólnie wizualizacji na własnych zębach oraz jak będzie wyglądał uśmiech, jeszcze przed jego ostatecznym wykonaniem. Na tym etapie pacjent może zgłosić ewentualne zmiany, zmienić kolor oraz najważniejsze, odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy mu na uśmiechu „naturalnym”, „idealnym”, czy wybierze śnieżnobiały hollywood smile.

Dzięki zaangażowaniu obu stron stajesz się współtwórcą swojego wymarzonego uśmiechu.

PLAN LECZENIA

Jeśli efekt wizualizacji zostanie w pełni zaakceptowany, przygotowujemy dokładny plan leczenia. Dobieramy odpowiednie rodzaje materiałów i prac protetycznych, w tym koron, mostów protetycznych i licówek czy odbudów kompozytowych, flow injection, bondingu zębów.

REALIZACJA

Po zaakceptowaniu planu leczenia przystępujemy do kompleksowej realizacji ułożonego planu leczenia, aby nowy piękny uśmiech przenieść z cyfrowego projektu do rzeczywistości.

Zęby i uśmiech - DSD - PrecisDENT Stomatologia

URZECZYWISTNIENIE PROJEKTU UŚMIECHU

Przygotowana ostateczna praca zostaje zacementowana na wcześniej przygotowane zęby.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu umożliwia precyzyjne spełnienie oczekiwań pacjenta, a marzenia o zdrowym i pięknym uśmiechu (dzięki współczesnej stomatologii) mogą się spełnić.

Zajrzyj z nami w przyszłość i spełnij swoje marzenie o pięknym uśmiechu!

Umów się na konsultację

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991