Bonding zębów

Bonding zębów – Zmień wygląd swojego uśmiechu

Bonding jest powszechnie stosowaną w stomatologii estetycznej nieinwazyjną metodą poprawiającą kształt oraz kolor zębów. W PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej finalny kształt i kolor zębów jest zawsze ustalany z pacjentem, a do wykonania używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów z idealną polerownością, aby nasz nowy uśmiech cechował się blaskiem zębów naturalnych i dawał dużo satysfakcji. Metoda ta pozwala na szybką odbudowę powierzchni zębów widocznych w uśmiechu przy pomocy materiałów kompozytowych. Metamorfoza uśmiechu w przypadku wybrania bondingu zębów może odbyć się nawet na jednej wizycie. Pozwala na zachowanie całego zęba ponieważ nie wymaga jego oszlifowania. Dlatego metoda ta, uważana jest za szybki, stosunkowo prosty i niedrogi sposób na poprawę estetyki zębów.

metamorfoza uśmiechu bonding krzywych zębów piękny efekt

Jak się przygotować do bondingu zębów?

Podstawą do rozpoczęcia odbudowy jest przygotowanie zębów poprzez wykonanie zabiegu higienizacji, wymianę nieszczelnych wypełnień oraz leczenie ubytków próchnicowych. Wszystkie te etapy powinno poprzedzić wnikliwe badanie oraz konsultacja z dobrym dentystą, aby uniknąć przykrych niespodzianek już po metamorfozie uśmiechu. W PrecisDENT Implanty Zębów i Stomatologia Mikroskopowa w Jaśle ważne są dla nas perfekcyjne efekty leczenia, ale również ich trwałość, aby nasi pacjenci mogli cieszyć się w pełni pięknym i zdrowym uśmiechem.

metamorfoza uśmiechu bonding zębów białe zęby

Zalety bondingu zębów

Bonding zębów daje możliwość korekty kształtu zębów, zamknięcia przerw między zębami tzw. diastem, ujednolicenie koloru oraz pokrycie nieestetycznych przebarwień, a nawet wykonanie śnieżnobiałego uśmiechu – hollywood smile. Jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym, który może być wykonany w czasie jednej lub dwóch wizyt. Nie wymaga usunięcia zdrowej tkanki zęba, co przyczynia się do zachowania naturalnego zęba i funkcji. Materiały używane do odbudowy są całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta, a kolor indywidualnie dobierany do jego potrzeb i oczekiwań

Na co należy zwrócić szczególną uwagę decydując się na bonding zębów

Zabieg bondingu to rozwiązanie, które posiada również pewne wady. Przede wszystkie uzyskane tą metodą efekty nie są tak trwałe jak licówki czy korony protetyczne. Zęby pokryte materiałem kompozytowym będą z czasem ulegać przebarwieniu i chropowaceniu, wobec czego niezbędny jest serwis takich prac, który jednak również odbywa się wyłącznie na jednej wizycie. Utrzymanie efektów zależy od wielu czynników m.in. od zgryzu, diety oraz nawyków higienizacyjnych pacjenta.

Dlatego decydując się na bonding zębów, musisz pamiętać o regularnych wizytach higienizacyjnych i kontrolnych, dzięki którym utrzymasz wymarzony efekt pięknych zębów przez dłuższy czas.

Popraw wygląd swojego uśmiechu i zyskaj pewność siebie. Już dziś umów się na konsultację i badanie.

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991