Jak zafundować skórze piękny, młody i promienny wygląd?


Botox - PrecisDENT

BOTOX uznaje się za najskuteczniejszą formę terapii antyzmarszczkowej. W szczególności jest on polecany na zmarszczki pojawiające się w górnym obszarze twarzy. Toksyna botulinowa to substancja, która zwiotcza mięśnie, uniemożliwiając ich skurcze odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych.

DZIAŁANIE

Główną przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych jest nadmierna aktywność mięśni. Botox odwracalnie blokuje przewodnictwo nerwowe, dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się mięśnia.

WSKAZANIA

Zabiegi na bazie toksyny botulinowej wykonuje się zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. U osób młodych botox ma zastosowanie w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Terapię rozpoczyna się, gdy zmarszczki są mało widoczne, gdyż tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to zwłaszcza osób z silną mimiką. U osób dojrzałych zastosowanie toksyny botulinowej wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. likwidacja „kurzych łapek” wokół oczu, redukcja „lwich zmarszczek” między oczami, usunięcie zmarszczek poprzecznych czoła, leczenie nadpotliwości dłoni, pach i stóp Przebieg zabiegu- czas trwania 10-20 minut. Botox wstrzykuje się w wybraną okolicę za pomocą jednorazowej strzykawki, która zaopatrzona jest w bardzo cienką igłę. Zabieg jest praktycznie bezbolesny.

EFEKTY

Działanie botoxu jest widoczne już po około 2-3 dniach od jego zastosowania. Pełne rezultaty zabiegu pojawiają się w 2-3 tygodniu i utrzymują się około 5-6 miesięcy, a nawet dłużej. Zależy to od indywidualnych cech organizmu .Kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasowych. Działanie botoxu uniemożliwia również tworzenie się nowych zmarszczek Skóra jest wizualnie bardziej elastyczna a zmarszczki wygładzone. Przeciwwskazania ciąża i okres laktacji, alergia czy nadwrażliwości na składniki preparatu, zakażenia w miejscu podawania botoxu, problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym, stosowanie niektórych leków

DZIAŁANIA NIEPORZĄDANE

 • ból w momencie iniekcji- istnieje możliwość znieczulenia
 • obrzęk, mrowienie w miejscu iniekcji
 • krwiaki, siniaki
 • opadnięcie powieki, obniżenie lub podniesienie brwi
 • objawy grypopodobne, nudności, osłabienie mięśnia
 • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Reakcje te mają charakter przejściowy, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach.

ZALECENIA PO ZABIEGU

 1. Nie należy masować miejsca wkłucia. Pojawiające się w nim powikłania pozabiegowe ustępują same, bez potrzeby ingerencji.
 2. W ciągu 24 godzin po zabiegu nie należy pochylać głowy.
 3. Kilka dni po zabiegu nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. I nie spożywamy alkoholu
 4. Do czasu pojawienia się pierwszych efektów nie należy również narażać twarzy czy innych części ciała, na których zastosowano botox, na działanie promieni słonecznych czy wysokich temperatur.
 5. Kilka dni po zabiegu trzeba zrezygnować z przelotów samolotem.

Sprawdź, w których obszarach stosujemy: Botox


Medycyna Estetyczna - PrecisDENT
Powrót do Medycyny estetycznej