Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza obejmuje profilaktykę próchnicy zębów oraz skuteczne leczenie ubytków próchnicowych, zachowując żywotność zębów oraz ich naturalny wygląd.

Czym jest próchnica?

Próchnica zębów

Próchnica zębów jest bakteryjną chorobą zakaźną obejmującą tkanki zęba. Na skutek rozkładu cukrów zawartych w pożywieniu powstałe kwasy doprowadzają do rozpuszczania i niszczenia twardych tkanek zęba.

Do powstania próchnicy prowadzi:

  • niewłaściwa higiena jamy ustnej;
  • nieprawidłowa struktura tkankowa zębów;
  • nieszczelna odbudowa zęba po leczeniu;
  • nadmierne spożywanie napojów oraz produktów wysoko słodzonych.

Obejmuje zarówno zęby stałe jak i zęby mleczne!

W rzeczywistości jest to długotrwały proces, któremu jesteśmy w stanie zapobiec dzięki regularnym wizytom kontrolnym

Jak wygląda pierwsza wizyta w PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej?

W naszym gabinecie stomatologicznym pierwsza wizyta jest kluczowa. Poświęcamy na niej odpowiednią ilość czasu na rozmowę z pacjentem, poznajemy jego problemy, obawy, nawyki higieniczne, żywieniowe oraz jego oczekiwania.

Podstawą sukcesu leczenia jest szczegółowo zebrany wywiad medyczny oraz stomatologiczny wraz z pełnym badaniem zewnątrz oraz wewnątrzustnym.

Poprzez wykonanie cyfrowych zdjęć zębów jesteśmy w stanie dokładnie przedstawić pacjentowi istniejące problemy oraz omówić metody ich leczenia. Celem poszerzenia diagnostyki wykonujemy zdjęcia rentgenowskie (punktowe zdjęcia rtg zęba, pantomogram zębów, tomografia zębów 3D CBCT). Diagnostyka radiologiczna demaskuje problemy, o których często pacjenci nawet nie wiedzą, ponieważ w jamie ustnej osób dorosłych dominują stany zapalne przewlekłe, nie dające żadnych dolegliwości bólowych.

Połączenie wszystkich etapów pierwszej wizyty daje możliwość postawienia właściwej, kompletnej diagnozy stomatologicznej oraz ułożenia wstępnego planu leczenia stomatologicznego.

PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej

Jak przygotować się do leczenia stomatologicznego?

Podstawą do rozpoczęcia leczenia stomatologicznego jest wykonanie zabiegu higienizacji zębów, czyli oczyszczenia powierzchni zębów z płytki nazębnej oraz osadu, aby wykonane w nowych czystych warunkach wypełnienia/odbudowy służyły naszym pacjentom przez długie lata.

Leczenie stomatologiczne

Co nas wyróżnia?

Stomatologia minimalnie inwazyjna jest hasłem przewodnim naszego gabinetu.

Pracując w lupach oraz mikroskopach zabiegowych jesteśmy w stanie precyzyjnie opracować zmiany próchnicowe zębów, zachowując wszystkie zdrowe tkanki zęba zgodnie z maksymą: „im więcej zęba w zębie tym lepsze rokowanie”.

Stosowane w naszym gabinecie znieczulenie zęba z użyciem lasera stomatologicznego zapewnia bezpieczeństwo i bezbolesność zabiegów.

Leczenie przeprowadzane jest w koferdamie, czyli specjalnym zestawie izolującym ząb od jamy ustnej. Dzięki niemu pracujemy w warunkach suchości, bez dostępu śliny i bakterii co wpływa na trwałość oraz jakość leczenia dentystycznego.

Stomatologia minimalnie inwazyjna

W PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej w Jaśle każde wykonane wypełnienie wygląda jak naturalny ząb. Zachowanie anatomii zębów jest niezmiernie ważne dla całego układu żucia nie tylko pod katem estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności. Pamiętajmy, że płaskimi wypełnieniami (plombami) miażdżymy pokarm, a nie gryziemy, co prowadzi do przeciążenia układu stomatognatycznego oraz zaburzenia funkcji przewodu pokarmowy.

Szeroko pojęte działania profilaktyczne maja na celu zapobieganie powstawania ognisk próchnicowych poprzez regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi higienizacyjne (skaling zębów, piaskowanie zębów, polerowanie zębów, fluoryzacja zębów, remineralizacja szkliwa) wykonywane minimum raz na 6 miesięcy.

Czas ma znaczenie…

Próchnica wykryta na wczesnym etapie rozwoju, najczęściej kończy się niewielkim wypełnieniem. Przedostając się w głębsze warstwy zęba może prowadzić do ryzyka powstania stanu zapalnego miazgi zęba wymagającego leczenia endodontycznego lub chirurgicznego.

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991