Bank uśmiechów – Cyfrowy wycisk zębów

Uśmiech to szczęście, które znajdziesz tuż pod własnym nosem.

~ Tom Wilson

Proces dojrzewania i starzenia jest nieunikniony. Wraz z wiekiem zmienia się nasz wygląd, stan skóry, który poprawiamy zabiegami medycyny estetycznej. Podobnie jest z naszym uśmiechem, zęby ulegają procesom próchnicowym, starciu czy urazom. Pacjenci pytani podczas DSD (cyfrowego projektowania uśmiechu) o swój wymarzony uśmiech bardzo często wskazują na ten z młodości. Pokazują zdjęcia, wracają wspomnieniami i żałują, że nie mogą cofnąć czasu. Wielu pacjentów sądzi, że uśmiechu sprzed lat nie da się już przywrócić.

Cyfrowy wycisk zębów otwiera nowe możliwości

Dlatego w PrecisDENT Implanty Zębów i Stomatologia Mikroskopowa postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne technologie cyfrowe do archiwizacji uśmiechów naszych pacjentów. Na wizycie za pomocą skanera stomatologicznego pobieramy cyfrowy wycisk uzębienia, który przechowujemy bezterminowo. Jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba uzupełnienia ukruszonego, złamanego czy utraconego zęba lub przywrócenia blasku Waszego uśmiechu, cyfrowe wyciski zębów sprawią, że będziemy mieli możliwość jego wiernego odtworzenia lub posłuży nam za wzorzec w przypadku chęci jego zmiany. Dzięki cyfrowej archiwizacji uśmiechów otwiera się wiele nowych możliwości.

Bank uśmiechów (DSD) w PrecisDENT

Bank uśmiechu pomaga zaprojektować uśmiech marzeń

Drugą częstą odpowiedzią na pytanie o wymarzony uśmiech jest wskazanie uśmiechu najbliższych nam osób – siostry, brata, syna, córki, którzy odziedziczyli kształt zębów właśnie po rodzicach. Dzięki cyfrowym technologiom możemy wykonać skan ich zębów i wykorzystać go w projekcie Waszych wymarzonych uśmiechów podczas cyfrowego projektowania uśmiechu.

Wycisk cyfrowy zębów zapewnia komfort i precyzję leczenia

Nowoczesne technologie cyfrowe stosowane w gabinetach stomatologicznych znacznie upraszczają proces pobierania wycisku i eliminują konieczność stosowania masy wyciskowej. Tradycyjne metody wymagają użycia materiałów, takich jak duża łyżka wyciskowa i masa wyciskowa, które są niekomfortowe dla pacjenta i wymagały oddzielnej pracowni protetycznej oraz współpracy laboratorium protetycznego. Dla większości pacjentów, zwłaszcza tych którzy cierpią na silny odruch wymiotny, metody cyfrowe są znacznie bardziej komfortowe. Dzięki technologii cyfrowej wycisku w jamie ustnej pacjenta, można zminimalizować te niedogodności. Zapewniają jednocześnie precyzję odwzorowania powierzchni zębów i kształtu zębów i oraz jakość niezbędną do skutecznego leczenia. Na ekranie komputera dentysta może dokładnie obserwować w czasie rzeczywistym każdy etap pracy, co daje możliwość natychmiastowej korekty i optymalizacji procesu.

Cyfrowy wycisk jako rewolucja w stomatologii

Proces leczenia z wykorzystaniem cyfrowego wycisku zębów stanowi rewolucję w stomatologii. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii skaner wewnątrzustny wycisk cyfrowy i precyzyjnie odwzorowuje warunki w jamie ustnej pacjenta. Dzięki temu prace protetyczne, w tym mosty zębowe, korony, licówki czy bonding, stają się znacznie bardziej dopasowane do indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta, wyróżniają się wysoką estetyką prac protetycznych, bezpieczeństwem i perfekcyjnym dopasowaniem.

Przeczytaj o: Bezpiecznym wybielaniu zębów

Poznaj radość swojego wymarzonego uśmiechu!

Zadzwoń i umów swoją wizytę +48 780 047 991