Jak usunąć nieestetyczne worki pod oczami? Skuteczny sposób

Problem worków pod oczami, które mogą objawiać się w postaci zasinienia skóry lub opuchlizny, to sygnał od naszego organizmu, że coś jest nie tak. Powody powstawania worków są różne, natomiast naprawdę skutecznych sposobów na to jak je zlikwidować – już niestety mniej…

worki pod oczami

Efekt podkrążonych oczu, który powszechnie nazywamy workami pod oczami nie jest jednak wyrokiem. Współczesna kosmetologia zna skuteczne sposoby na to jak usunąć worki pod oczami, choć najpierw warto znaleźć przyczynę problemu opuchlizny okolic oczu.

Jakie są przyczyny powstawania worków pod oczami?

Oczy są zwierciadłem duszy – mówi słynne powiedzenie. Opuchlizna okolic oczu może dawać nad wyraźne sygnały, że z naszą kondycją zdrowotną nie wszystko jest w porządku. Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, delikatna i unerwiona. Przyczyny worków – zarówno obrzęk wokół oczu, cienie pod oczami czy utrata elastyczności – są sygnałami zachodzących zmian w organizmie. Już delikatnie opuchnięte oczy, a szczególnie nieestetyczne worki pod oczami mogą prowadzić do kompleksów.

Przyczyny powstawania worków to m.in. zbyt mała ilość snu, przemęczenie, braki w diecie, czy ogólnie niezdrowy tryb życia: stosowanie używek (papierosy, alkohol), nadużywanie soli, odwodnienie, brak ruchu. Na wygląd skóry pod oczami wpływa nawet nieprawidłowy demakijaż oczu.

Czy worki pod oczami są oznaką choroby? Niestety, jest takie prawdopodobieństwo. Najczęściej zły wygląd skóry pod oczami jest współistniejący do chorób krążenia, chorób nerek, tarczycy lub zastojów limfatycznych. Czasem zmiany w okolicach oczu świadczą o alergiach.

Przyczyny powstawania worków to między innymi brak snu i niezdrowy tryb życia

Jak skutecznie usunąć worki pod oczami?

Cienie pod oczami mogą być chwilowym defektem. Przede wszystkim często da się uporać z tym problemem wprowadzając higienę trybu życia, czyli zdrową dietę, regularny sen, aktywność fizyczną, uzupełnianie płynów, stosowanie kremów na worki w codziennej pielęgnacji okolic oczu, chłodzenie okolic oczu… Przyczyną worków może być jednak choroba i wtedy konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Bywa jednak, że chcąc szybko i skutecznie zlikwidować worki pod oczami, sięgamy po dokonania współczesnej medycyny estetycznej i zabiegi. Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza że znane obecnie metody są najczęściej mało inwazyjne, bezpieczne i pozostawiające długotrwały efekt.

Chcesz szybko poprawić wygląd skóry pod oczami i pozbyć się worków przez imprezą?

Kosmetyki to często niewystarczający sposób na redukcję obrzęku lub cieni pod oczami. Medycyna estetyczna, bardziej inwazyjna, ale przy tym bezpieczna dla zdrowia, ma w tym obszarze znacznie lepsze wyniki. Lekarze medycyny estetycznej, którzy mają bogate doświadczenie w różnorodnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i spore sukcesy na tym polu, rekomendują dwa skuteczne rozwiązania na to, by skutecznie zlikwidować worki pod oczami zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

  • BOTOX – znany jest jako przede wszystkim forma terapii antyzmarszczkowej, szczególnie polecany na górny obszar twarzy. Toksyna botulinowa, jako substancja czynna, blokuje przewodnictwo nerwowe, przez co hamuje kurczenie się mięśnia. Dlatego właśnie botox stosowany jest także na obrzęki pod oczami, szczególnie jeśli na twarzy występują worki tłuszczowe. Ujędrnienie tej delikatnej partii twarzy sprawia, że worki pod oczami, czyli skóra pozbawiona jędrności i elastyczności, na powrót zostaje pobudzona i wygładzona. Efekt botoksu jest widoczny już po 2-3 dniach i utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Botox to obecnie najbardziej popularna i skuteczna terapia hamująca proces starzenia się skóry.
  • MEZOTERAPIA – to jedna z najbardziej popularnych terapii stosowanych w medycynie estetycznej ostatnich lat. Terapia osoczem i fibryna bogatopłytkowa, zwana wampirzym liftingiem działa na skórę ożywczo i rewitalizacyjnie. Skóra jest po zabiegu wygładzona, wszelkie przebarwienia, blizny i rozstępy zredukowane, zwiększa się poziom nawilżenia skóry. Dlatego mezoterapia – jej różne odsłony – to skuteczny sposób także na podkrążone oczy. Pozwala ona usunąć worki tłuszczowe pod oczami dzięki wprowadzeniu pod skórę materiału inicjującego proces regeneracji komórek macierzystych, a przy tym tkanki naturalnie się odbudowują.
Zmęczone oczy

Czy zabiegi są bezpieczne?

W pełni! Nowoczesne metody, na których bazuje współczesna medycyna estetyczna są certyfikowane, a sprzęt do ich wykonywania atestowany, unowocześniany, sterylizowany. Efekt podkrążonych oczu to z pozoru duży problem, który nie wymaga bardzo inwazyjnych metod „leczenia”, zapewniamy. Kondycja skóry wokół oczu jest ważnym elementem zdrowia, a atrakcyjny wygląd oraz samoakceptacja wpływają na zdrowie psychiczne. Cienie pod oczami nie muszą być dłużej problemem, a zwalczenie worków pod oczami jest prostsze, niż myślisz.

botoks i mezoterapia sposobem na worki pod oczami

Jak zlikwidować worki pod oczami domowym sposobem?

Zwalczenie worków tłuszczowych pod oczami to duży problem i wszystko zależy jaka jest przyczyna opuchniętych oczu. Odpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu może częściowo zniwelować problem worków lub zapobiegać nawrotowi opuchlizny.

Delikatna skóra wokół oczu potrzebuje delikatnego traktowania. W domowym zaciszu możesz wykonać masaż okolic oczu okrężnymi ruchami na nawilżonej skórze. Możesz sięgnąć po krem z retinolem lub kremy z kofeiną, które dobrze działają na problemy skóry okolic oczu.

Pielęgnacja okolic oczu ma wiele wymiarów. Skuteczne okazują się też zimne kompresy, płatki pod oczy oraz żele z chłodzącym aplikatorem. Chłodzenie okolic oczu to świetny sposób na kontrolę krążenia w tym obrębie twarzy.

Domowe sposoby na worki pod oczami. Odpowiednia pielęgnacja skóry, kremy i zdrowy sen

Sińce i opuchnięte oczy – jak im przeciwdziałać?

Domowe sposoby na zmniejszenie opuchlizny oczu są nawet łatwiejsze niż myślisz. Zadbaj o higienę życia, w tym odpowiednią ilość snu. Niewyspanie i zmęczenie to najczęstsze przyczyny powstawania worków pod oczami. Wpływa to na starzenie się skóry i obrzęk wokół oczu. Wysypiaj się kiedy tylko możesz, a przed snem wykonuj delikatny masaż okolic oczu. Zawsze pamiętaj o demakijażu oczu.

5/5 - (141 głosów)
lek. dent. Joanna Skocz

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym, nagradzaną stypendium Rektora za osiągnięcia naukowe. W trakcie studiów byłam aktywnym członkiem Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia oraz Polskiego Towarzystwa ... Czytaj więcej

Podziel się:

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *