Lifting twarzy i szyi – odmłódź swój wygląd!

Kto z nas nie chciałby wyglądać młodziej nawet o 15 lat? Oznaki starzenia, zwiotczała skóra i coraz bardziej uwidaczniające się zmarszczki są nieuniknione. Jednak wraz z rozwojem medycyny estetycznej i zabiegowi faceliftingu marzenia o młodzieńczym wyglądzie i jędrnej skórze mogą stać się rzeczywistością. Lifting twarzy i szyi to popularny zabieg kosmetyczny, który pomaga zredukować nie tylko starzenie się skóry, ale i przywrócić pewność siebie.

 • Facelifting to metoda poprawy jędrności i wyglądu skóry za pomocą różnych technik. Możemy wyróżnić chirurgiczny lifting twarzy, który wymaga operacji, oraz facelifting bez skalpela, który jest mniej inwazyjny.
 • Endoskopowy lifting twarzy to nowoczesna metoda, która wykorzystuje endoskop do podniesienia i ujędrnienia tkanki twarzy. Dzięki temu można poprawić jej kontury i zredukować oznaki starzenia. 
 • Przed klasycznym liftingiem twarzy i szyi ważne jest odpowiednie przygotowanie, takie jak konsultacja z chirurgiem, zaprzestanie palenia czy omówienie obaw z lekarzem.
 • Podczas zabiegu liftingu chirurg wykonuje precyzyjne cięcia, podnosi tkanki skóry i napina ją, aby poprawić wygląd. Cały zabieg trwa 1 – 3 h.
 • Jeśli chodzi o rodzaje liftingów twarzy, warto skonsultować się z doświadczonym chirurgiem lub dermatologiem, który poleci innowacyjne metody, takie jak endoskopowy lub laserowy lifting twarzy, nici liftingujące PDO, lifting RF, lifting twarzy hanbang czy też lifting twarzy HIFU.
 • Aby osiągnąć najlepsze rezultaty i uzyskać naturalny efekt liftingu, ważne jest przestrzeganie zaleceń chirurga wykonującego zabieg, tj. unikania nadmiernej aktywności fizycznej i regularna pielęgnacja skóry.
 • Lifting twarzy jest polecany osobom ze zwiotczałą skórą, zmarszczkami, utratą jędrności oraz niezadowoleniem z wyglądu. Do przeciwwskazań należą, m.in . poważne problemy zdrowotne i aktywne infekcje skórne.
 • Cena liftingu twarzy zależy od wielu czynników, takich jak miejsce wykonania, doświadczenie chirurga i zakres procedury. Cena liftingu twarzy, szyi oraz podbródka waha się w granicy 10 000 zł.

Jakie są efekty liftingu twarzy i szyi? – odmłodzenie twarzy dzięki liftingowi

Efektem zabiegu jest odmładzające działanie, zmniejszenie widoczności zmarszczek i poprawa konturu twarzy, co daje naturalny i piękny efekt.

Warto poddać się liftingowi twarzy, jeśli pragniesz odzyskać młodzieńczy wygląd i poprawić pewność siebie.

Dlaczego warto poddac się liftingowi? – korzyści

Liftingujący zabieg plastyczny niesie za sobą wiele korzyści, które uwzględniają zarówno poprawę wyglądu twarzy, jak i przywrócenie lub zwiększenie pewności siebie.

Zabieg liftingujący twarz i szyję jest polecany zarówno Paniom, jak i Panom, którym zależy na poprawie owalu twarzy i jędrności skóry, redukcji widoczności linii mimicznych oraz odmładzającym działaniu.

Co to jest lifting twarzy?

Lifting twarzy polega na poprawie jędrności i wyglądu skóry, za pośrednictwem dwóch metod. Wśród nich możemy wyróżnić chirurgiczny lifting twarzy oraz facelifting bez skalpela.

Chirurgiczny lifting twarzy

Zabieg operacyjnego liftingu twarzy to procedura chirurgiczna, która ma na celu poprawę wyglądu i redukcję oznak starzenia twarzy i szyi.

Podczas zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki podskórnej, a następnie napina skórę, aby uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta lifting może obejmować różne obszary, takie jak podbródek, szyja, policzki i czoło.

Chirurgiczny lifting twarzy to skomplikowany zabieg, który wymaga doświadczonego chirurga i odpowiedniego okresu rekonwalescencji po zabiegu liftingu. Przed podjęciem decyzji o operacyjnym liftingu twarzy, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej o potencjalnych korzyściach oraz ryzyku związanym z zabiegiem.

Rodzaje liftingu twarzy z użyciem skalpela

Naturalny lifting twarzy

Naturalny lifting twarzy nazywany również zabiegiem lipofillingu. Lipofilling to zabieg, w którym używa się własnej tkanki tłuszczowej do wypełnienia i poprawy objętości różnych obszarów ciała.

Tkanka tłuszczowa jest pobierana z jednego miejsca, takiego jak brzuch czy uda, a następnie przeszczepiana w inne miejsce, takie jak twarz, usta czy piersi. Jest to naturalna metoda, która daje trwałe i estetyczne rezultaty. Dzięki lipofillingowi można poprawić kontur, wypełnić zmarszczki i nadać objętość tam, gdzie jest to potrzebne. 

Punktowy lifting twarzy – powieki opadające

Lifting na powieki opadające polega na podniesieniu opadających powiek i przywróceniu im młodzieńczego wyglądu.

Punktowy lifting twarzy na powieki opadające to procedura, która ma na celu poprawę jędrności i podniesienie opadających powiek. Podczas zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki, a następnie napina mięśnie, co daje efekt bardziej młodzieńczego i odświeżonego wyglądu.

Jest to popularna metoda, która może przynieść trwałe i estetyczne rezultaty.

Niechirurgiczny lifting twarzy

Niechirurgiczny lifting twarzy inaczej nazywany również miękkim liftingiem twarzy to metoda liftingu bez skalpela. Może obejmować różne procedury, np. wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, botoksu czy użycie nici liftingujących.

Miękki lifting twarzy pozwala poprawić jędrność skóry i odmłodzić wygląd twarzy, dając efekt odmłodzenia twarzy. Niechirurgiczny lifting twarzy jest mniej inwazyjny i zazwyczaj nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Nieinwazyjny lifting twarzy – rodzaje

Endoskopowy lifting twarzy

Endoskopowy lifting twarzy to innowacyjna metoda, która polega na wykorzystaniu endoskopu do przeprowadzenia liftingu. Endoskop jest narzędziem medycznym, które umożliwia dokładne oglądanie i manipulację tkankami skóry i mięśni wewnątrz ciała.

W przypadku endoskopowego liftingu twarzy endoskop jest wprowadzany przez niewielkie nacięcia w skórze. Dzięki temu lekarz może precyzyjnie podnieść i ujędrnić tkanki twarzy, poprawiając jej kontury i redukując oznaki starzenia. To innowacyjne podejście pozwala osiągnąć długotrwały i naturalny efekt liftingu, a także minimalizuje widoczność blizn po przeprowadzonym zabiegu.

Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące PDO to specjalne nici wykonane z polidokanolu, które są stosowane w zabiegach liftingu.

Mają one za zadanie podniesienie i ujędrnienie skóry, poprawę konturów i redukcję zmarszczek. Zabieg z użyciem nici PDO jest stosunkowo bezpieczny i daje długotrwałe efekty, bo aż do 18 miesięcy.

Czas trwania efektu może się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak wiek, styl życia i genetyka. Regularne zabiegi podtrzymujące mogą również pomóc w utrzymaniu długotrwałych rezultatów.

Laserowy lifting twarzy i lifting RF

Laserowy lifting twarzy i lifting RF to dwie kolejne metody niechirurgicznego liftingu twarzy.

Laserowe odmładzanie twarzy wykorzystuje energię laserową do stymulacji produkcji kolagenu i poprawy elastyczności skóry. Natomiast lifting RF (Radio Frequency) wykorzystuje fale radiowe do podgrzewania głębszych warstw skóry, co powoduje skurczenie tkanek i poprawę jędrności skóry.

Lifting twarzy HIFU

Lifting ultradźwiękowy, znany również jako lifting twarzy HIFU, to nieinwazyjna metoda poprawy jędrności skóry. Wykorzystuje ona ultradźwięki do stymulacji produkcji kolagenu, co prowadzi do naprężenia i ujędrnienia skóry. Dzięki temu można uzyskać efekt liftingu bez konieczności operacji. Co więcej, efekty liftingu twarzy HIFU utrzymują się do 2 lat.

Lifting twarzy hanbang

Lifting twarzy hanbang wykorzystuje tradycyjne koreańskie składniki i techniki. Hanbang odnosi się do medycyny i kosmetyki opartej na naturalnych składnikach ziołowych. Lifting twarzy wykonany metodą hanbang koncentruje się na stymulacji kolagenu i elastyny w skórze za pomocą naturalnych składników, takich jak zioła, rośliny i inne składniki pochodzenia roślinnego.

Lifting twarzy bez skalpela – wstrzykiwanie kwasu hialuronowego

Wykonanie liftingu twarzy bez skalpela, czyli wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, to metoda, która pozwala na poprawę wyglądu skóry twarzy i szyi bez konieczności poddawania się operacji chirurgicznej.

W trakcie tego zabiegu kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w różne obszary twarzy, takie jak linie nosowo-wargowe czy obszary utraty objętości. Kwas hialuronowy działa jako naturalny wypełniacz, który poprawia jędrność skóry, redukuje zmarszczki i nadaje twarzy młodszy wygląd.

Efekty liftingu twarzy za pomocą kwasu są zazwyczaj widoczne od razu po zabiegu i mogą utrzymywać się przez około 6-12 miesięcy. Rekonwalescencja po tego typu zabiegu jest zazwyczaj krótka, a większość osób może wrócić do normalnych aktywności w ciągu kilku dni.

Przygotowanie do zabiegu liftingu twarzy i szyi

Klasyczny lifting twarzy i szyi z racji, że jest zabiegiem plastycznym i niekiedy inwazyjnym, wymaga szczególnego przygotowania.

Konsultacja i umówienie się na lifting twarzy

Konsultacja z lekarzem przed zabiegiem liftingu twarzy jest niezwykle ważna. Lekarz może ocenić Twoją kondycję zdrowotną i dostosować plan zabiegu do Twoich indywidualnych potrzeb.

Konsultacja pozwala również na omówienie oczekiwań, możliwych ryzyk i kosztów związanych z zabiegiem. Zalecam skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej jak najszybciej, aby uzyskać odpowiednie informacje i ustalić najlepszy termin dla Ciebie.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed zabiegiem liftingu twarzy istnieje kilka zaleceń, które warto przestrzegać.

 • Zaprzestanie palenia tytoniu, ponieważ palenie może spowolnić proces gojenia.
 • Unikanie leków i suplementów rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia.
 • Przygotowanie się, że czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu twarzy może trwać nawet kilka tygodni.
 • Ograniczenie spożywania alkoholu oraz odpowiednie przygotowanie skóry przed zabiegiem.
 • Omówienie wszelkich obaw i pytań z lekarzem przed wykonaniem klasycznego liftingu twarzy.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest inny, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który udzieli Ci szczegółowych zaleceń przed zabiegiem.

Kto może zdecydować się na operacyjny lifting twarzy?

Decyzja o operacyjnym liftingu twarzy zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb osoby zainteresowanej. Ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym chirurgiem, który oceni stan skóry i doradzi rodzaj zabiegu, np. pełny zabieg liftingu lub punktowy lifting twarzy.

Pełny zabieg liftingu twarzy obejmuje poprawę jędrności i konturów całej twarzy, podczas gdy punktowy lifting twarzy koncentruje się na konkretnych obszarach, które wymagają poprawy.

Wskazania do operacji liftingującej twarz

Jeśli chodzi o wskazania do operacji liftingującej twarzy, najczęściej są nimi:

 • zwiotczała skóra na twarzy i szyi
 • zmarszczki i linie mimiczne
 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • opadające powieki i tkanek twarzy
 • niezadowolenie z wyglądu i chęć uzyskania efektu odmłodzenia twarzy

Jakie są przeciwwskazania do liftingu twarzy?

Przeciwwskazania do liftingu twarzy mogą obejmować:

 • poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca, tarczycy czy problemy z układem oddechowym,
 • alergia na leki lub składniki występujące podczas zabiegu,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • ciąża lub laktacja,
 • aktywne infekcje skórne.

Co więcej, zabieg chirurgicznego liftingu twarzy nie uwzględnia osób palących lub spożywających wyroby tytoniowe. Aby chirurg plastyczny wykonał zabieg, należy zrezygnować z ich spożywania na minimum 3 miesiące przed planowanym zabiegiem.

Zalecenia pooperacyjne po liftingu twarzy

Po liftingu twarzy ważne jest przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych, aby zapewnić prawidłowe gojenie się i maksymalne efekty. Proces gojenia i rekonwalescencji może trwać kilka tygodni.

Przebieg zabiegu liftingu twarzy

Podczas zabiegu klasycznego liftingu twarzy, doświadczony chirurg wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach twarzy i szyi. Następnie, delikatnie podnosi tkanki skóry, usuwa ich nadmiar i napina skórę, aby poprawić jej jędrność i wygląd.

Następnie zszywa nacięcia i nakłada opatrunki. Czas trwania zabiegu może wynosić od 1 do 3 godzin.

Okres rekonwalescencji

Aby w pełni osiągnąć oczekiwane rezultaty i trwały efekt liftingu, warto stosować się do zaleceń po liftingu twarzy chirurga plastycznego.

Rekonwalescencja po liftingu chirurgicznym twarzy obejmuje:

 • unikanie nadmiernego napięcia mięśni twarzy i aktywności fizycznej nawet do 6 tygodni,
 • stosowanie zaleconych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych,
 • regularne stosowanie kremów nawilżających i ochronnych,
 • unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie kremów z filtrem UV,
 • regularne wizyty kontrolne u lekarza w celu monitorowania postępów zdrowienia.

Warto dodać, że codzienna i dokładna pielęgnacja skóry może znacząco wydłużyć utrzymywanie się efektów.

Warto dodać, że codzienna i dokładna pielęgnacja skóry może znacząco wydłużyć utrzymywanie się efektów.

Cena zabiegu liftingu twarzy

Cena liftingu twarzy może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak miejsce wykonywania zabiegu, doświadczenie chirurga plastycznego, zakres procedury, rodzaju zastosowanych nici liftingujących i innych dodatkowych usług.

Ceny w zależności od zakresu zabiegu

Koszt jest uzależniony od tego, jak wiele obszarów twarzy jest objętych zabiegiem. Na przykład cena liftingu twarzy, szyi i podbródka oscyluje w granicy 10 000 zł. Za miękki lifting twarzy zapłacimy nawet 4500 zł, natomiast miękki lifting szyi to kwota w granicach  2500 zł.

Również technika zabiegu i doświadczenie chirurga plastycznego mogą wpływać na cenę. Zatem na uwadze warto mieć wszystkie możliwe występujące czynniki, dlatego cena zabiegu liftingu twarzy jest ustalana indywidualnie.

5/5 - (140 głosów)
lek. dent. Joanna Skocz

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym, nagradzaną stypendium Rektora za osiągnięcia naukowe. W trakcie studiów byłam aktywnym członkiem Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia oraz Polskiego Towarzystwa ... Czytaj więcej

Podziel się:

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *