Modelowanie owalu twarzy bez skalpela. Czym i dla kogo jest wolumetria twarzy?

Wielu z nas szuka rozwiązań na problemy z wiotkością skóry. Zapadnięte policzki, zmiana owalu twarzy, utrata objętości czy zmiana kształtu twarzy – to problemy dotykające kobiet i mężczyzn. Chcesz w bezpieczny sposób wymodelować kontur twarzy? Jest to możliwe bez użycia skalpela. Z pomocą przychodzi wolumetria twarzy.

Wolumetria twarzy

Dokonania współczesnej medycyny estetycznej są innowacyjne, zwłaszcza jeśli mówimy o zabiegach na twarz. Delikatne warstwy skóry wymagają odpowiedniego traktowania, zwłaszcza jeśli oczekujemy naturalnego efektu liftingu skóry twarzy. A jakie zmiany zachodzą z wiekiem? Bardzo duże, dlatego warto przygotować się do zmierzenia z tym procesem.

Lifting wolumetryczny – co to takiego?

Konturowanie i wolumetria twarzy, lub inaczej lifting wolumetryczny, to zabieg modelujący owal twarzy. Polega na konturowaniu twarzy kwasem hialuronowym, w pełni bezpiecznym. Preparat kwasu hialuronowego wpływa pozytywnie na jędrność skóry, nawilżenie skóry oraz zmarszczki. Następuje szybka redukcja zmarszczek, a wiele osób po zabiegu obserwuje też zatrzymanie procesów starzenia skóry twarzy. Efekty wolumetrii twarzy utrzymują się wiele miesięcy.

Wolumetria zwiotczałej skóry twarzy to obecnie jedno z bezpieczniejszych i najczęściej rekomendowanych rozwiązań do zatrzymania procesów starzenia. Z pomocą kwasu hialuronowego eksperci doprowadzają do uzyskania naturalnego kształtu twarzy. Dotyczy to nie tylko osób z kompleksami, ale też po wypadkach lub z wrodzonymi wadami.

Wolumetria tłuszczem

Alternatywą do wolumetrii twarzy kwasem jest wolumetria tłuszczem. Lifting twarzy jest w tym przypadku uzyskiwany drogą przeszczepu tkanki tłuszczowej. To tak zwany lipotransfer.

Ten bezbolesny zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała do tej, w której widoczne są ubytki podskórnej tkanki. W tym przypadku efekt wolumetrii utrzymuje się wyraźnie dłużej, ale i dłużej trwa wolumetria tłuszczowa, bo nawet 90 minut.

Wskazania do liftingu wolumetrycznego. Dla kogo jest zabieg?

Zmarszczki, dolina łez, zmiany rysów twarzy, przyrost tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy… Te wszystkie zmiany zachodzą z wiekiem. Ogólny wygląd twarzy niestety na nich cierpi, a co za tym idzie, przybywa kompleksów. Procesów starzenia nie da się zatrzymać, a powiedzenie, że zmarszczki są sumą życiowych doświadczeń i powodem do dumy – tylko przygnębia. Modelowanie konturów twarzy za pomocą makijażu czasem nie wystarcza…

Czy jesteś w stanie poświęcić kilkanaście minut na przywrócenie młodego wyglądu swojej twarzy? To pytanie kierowane jest tak naprawdę do każdego, bez względu na płeć. Jeśli odpowiedź brzmi „tak” to poniżej bardzo prosta odpowiedź na pytanie dla kogo jest wolumetria.

Kto powinien skorzystać z zabiegu? Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym to zabieg wskazany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest w pełni bezpieczny i nie używa się do niego skalpela. Czynnikiem aktywnym jest tu kwas hialuronowy.

Najczęstsze obszary wolumetrii twarzy

Najczęściej wypełnienia kwasem hialuronowym dokonuje się na policzki. Dzięki zadziałaniu na tę partię twarzy następuje poprawa owalu twarzy oraz widoczne zwiększenie objętości twarzy, lecz nie należy mylić tego z jej „pogrubieniem”! Wolumetria owalu twarzy – w zależności od potrzeb – może też wywołać efekt uzupełnienia ubytków objętości twarzy.

Zabiegiem wypełniania kwasem traktuje się też inne partie twarzy. Wypełnienia kwasem hialuronowym dokonuje się, gdy chcemy skutecznie zredukować zmarszczki. Dlatego określoną przez specjalistę ilość kwasu hialuronowego można zaaplikować w okolice oczu, ust czy czoła.

Przebieg zabiegu wolumetrii krok po kroku

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy? Jak wygląda twarz po wolumetrii? Czy zostają blizny lub opuchlizna? Wiele osób obawia się inwazyjności, dlatego wyjaśniamy jak wolumetria twarzy przebiega i jak wygląda wypełnianie zmarszczek kwasem.

Wolumetria twarzy - kształtowanie owalu twarzy

Wolumetria kwasem hialuronowym to przede wszystkim zabieg bez użycia skalpela, co warto jeszcze raz podkreślić. Lekarz medycyny estetycznej z dużym doświadczeniemdba o bezpieczeństwo zabiegu wolumetrii. Opiszemy na przykładzie doświadczenia lekarzy PrecisDENT Centrum Implantologii, Stomatologii i Medycyny Estetycznej jak dobrze przygotować się do wolumetrii.

Zabieg kwasem hialuronowym musi przebiegać przede wszystkim w miejscu sterylnym i odpowiednio przygotowanym. Zadba o to lekarz medycyny estetycznej. Najlepiej właśnie we współpracy z doświadczonym specjalistą, w dobrze przygotowanej klinice, poddać się wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym lub wymodelować kontur twarzy.

Modelowanie twarzy kwasem czy jakiekolwiek ingerowanie w skórę twarzy za pomocą kwasu hialuronowego powinien poprzedzić rozbudowany wywiad z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista z doświadczeniem omówi z pacjentem ewentualne przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii twarzy. Opowie jakie są efekty zabiegu, omówi możliwe skutki uboczne wolumetrii. Przygotowanie do zabiegu wolumetrii twarzy pod kątem wsparcia mentalnego pacjenta jest niezwykle ważną częścią całego procesu.

Jaki kwas hialuronowy wybrać? Przed zabiegiem następuje też konsultacja odnośnie rodzaju wypełniacza oraz ile ml kwasu hialuronowego jest w ogóle potrzebne? Od tego zależy czy efekt wolumetrii twarzy będzie satysfakcjonujący dla danej osoby i jej problemów. Wygląd skóry twarzy po zabiegu jest uzależniony właśnie od intensywności zabiegu. Efekt konturowania twarzy można uzyskać przy zastosowaniu zaledwie śladowych ilości preparatu.

Jak przygotować się do wolumetrii? Z porad „przyziemnych” warto pamiętać, by przez wizytą w klinice dobrze się wyspać. Warto również nie spożywać alkoholu czy innych zbędnych używek. W dzień zabiegu nie nakładajmy na twarz żadnych kosmetyków, jeśli nie jest to konieczne.

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii twarzy – jakie są?

Warto przygotować się do zabiegu wolumetrii twarzy nie tylko poznając efekty zabiegu wolumetrii czy zgłębiając proces podania kwasu hialuronowego. Dobrze wiedzieć jakie są przeciwwskazania do wolumetrii twarzy. Powinień o tym poinformować lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji

Z użyciem kwasu hialuronowego należy bardzo uważać u pacjentów z określonymi schorzeniami czy chorobami. Wolumetria twarzy nie jest dla każdego, jeśli jakiekolwiek ubytki na zdrowiu są pacjentowi znane. Zastosowanie kwasu hialuronowego nie jest możliwe u osób z chorobami skóry, np. łuszczycą lub bielactwem, pacjentów onkologicznych, u cukrzyków z nieustabilizowaną cukrzycą, alergików (wrażliwych na składniki kwasu), kobiet w ciąży lub karmiących.

Lekarz medycyny estetycznej może odmówić podania kwasu hialuronowego osobom, które mają wyraźne, znaczące zmiany skórne lub stany zapalne. Terapia wolumetryczna nie jest także wskazana dla osób niepełnoletnich!

Efekty zabiegu wolumetrii twarzy

Kiedy są efekty po wolumetrii? Co daje wolumetria twarzy? Te pytania zadaje każdy potencjalny pacjent kliniki medycyny estetycznej. Od razu odpowiadamy, że efekty wolumetrii twarzy są zauważalnie niezwykle szybko. Jak w przypadku wielu zabiegów, wskazana jest systematyczność i powtarzalność.Zaletą zabiegu wolumetrii jest faktyczna widoczność już po pierwszym zastosowaniu kwasu hialuronowego.

Dzięki wolumetrii twarzy przywrócenie młodego wyglądu twarzy jest w pełni możliwe. Widoczny efekt zabiegu już po pierwszym razie to bowiem przywrócenie naturalnego kształtu twarzy i uwydatnienie kości policzkowych. Twarz po wolumetrii staje się sprężysta i znikają ubytki podskórnej tkanki.

Dlaczego warto wykonać wolumetrię twarzy? Przede wszystkim warto wykonać wolumetrię twarzy, jeśli chcemy zredukować zmarszczki, poprawić wygląd skóry twarzy lub mamy zapadnięte policzki. Możliwa jest też wolumetria żuchwy, co wskazane jest osobom ze zniekształceniami tej partii twarzy, np. po wypadkach.

Jaki jest koszt wolumetrii twarzy?

Jeśli już wiesz jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy i co umożliwia wolumetria, z pewnością ważnym aspektem wyda się też cena zabiegu, który naprawdę może odmienić życie wielu pacjentów z kompleksami lub problemami skóry twarzy. Wykonanie wolumetrii twarzy w specjalistycznej klinice medycyny estetycznej na pewno jest warte swojej ceny i nie należy wykonywać zabiegu w niesprawdzonym salonie lub o osoby bez udokumentowanych kwalifikacji.

Zabiegi wolumetryczne wyceniane są przede wszystkim w oparciu o rodzaj i ilość kwasu hialuronowego. Bezpieczny zabieg wolumetrii, który da doskonałe efekty może być wykonany z użyciem nawet niewielkiej dawki wypełniacza. Ile kosztuje wolumetria owalu twarzy? Cennik zabiegu zaczyna się już od kilkuset złotych za jeden mililitr preparatu.

Jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii?

Kiedy jest widoczny efekt zabiegu? Błyskawicznie. Natomiast jak długo utrzyma się efekt wolumetrii twarzy? Dobrze wykonany lifting wolumetryczny twarzy utrzymuje się od kilkunastu, do nawet 24 miesięcy.

Systematycznie wykonywana wolumetria pozwala na zatrzymanie procesów starzenia na długie lata. Stosowanie odpowiednich ilości preparatu kwasu w miejsca umiejętnie wskazane przez lekarza medycyny estetycznej sprawia, że następuje głębokie nawilżenie skóry i uzyskanie naturalnego efektu jej ujędrnienia.

Czas zabiegu sam w sobie nie jest długi. Przebieg zabiegu wolumetrii zajmuje już od kilkunastu minut, w zależności od tego ile ml kwasu hialuronowego wprowadza lekarz oraz na jakiej powierzchni skóry twarzy.

5/5 - (140 głosów)
lek. dent. Joanna Skocz

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym, nagradzaną stypendium Rektora za osiągnięcia naukowe. W trakcie studiów byłam aktywnym członkiem Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia oraz Polskiego Towarzystwa ... Czytaj więcej

Podziel się:

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *