Powiększanie ust kwasem hialuronowym – bezpieczny sposób na piękny uśmiech

Piękne i pełne usta u kobiet na mężczyzn działają jak magnes, ale jednocześnie mogą stanowić element modelowania twarzy. Jednak nie każda z nas może się nimi poszczycić. Wiele z kobiet boryka się z wąskimi ustami, asymetrią ust czy brakiem wyraźnej czerwieni wargowej. Na szczęście jest skuteczny sposób na cieszenie się pięknymi wargami przez długi czas. Taką możliwość dają zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym.

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Poznaj nasze FAQ powiększanie ust: jakie są zalecenia po wypełnianiu ust, jak uzyskać naturalne powiększanie ust oraz zalety, rodzaje wypełniaczy ust i ceny zabiegu lips up!

 • Efekty zabiegu powiększania ust mogą utrzymywać się nawet 12 miesięcy. Utrzymywanie się efektów zależy od przestrzegania zaleceń po powiększaniu ust, podanego preparatu oraz indywidualnej reakcji organizmu.
 • Do najczęstszych powodów wykonania zabiegu lips up należy chęć korygowania ust kwasem, poprawa kształtu ust, ujędrnienie ust kwasem, modelowanie konturów ust i zwiększenie objętości ust. Najbardziej naturalne powiększenie ust osiągniesz, jeśli dolna warga będzie pełniejsza od górnej.
 • Cennik powiększania ust różni się w zależności od lekarza i podawanej ilości kwasu.
 • Rekonwalescencja po zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym przebiega w trzech etapach, a samą korektę kształtu ust należy regularnie powtarzać, aby utrzymać efekt większych i pełniejszych ust.

Jakie preparaty do modelowania ust się stosuje i czy są bezpieczne?

Modelowanie ust to ogólny termin, który odnosi się do różnych zabiegów mających na celu zmianę kształtu i objętości ust. Powiększanie ust jest jednym z popularnych zabiegów modelowania ust, polegającym na zwiększeniu objętości warg za pomocą wstrzyknięcia substancji, takiej jak kwas hialuronowy. Potocznie nazywany jest również zabiegiem lips up.

Kwas hialuronowy podawany jest poprzez wstrzyknięcie preparatu bezpośrednio w okolice ust, co pozwala uzyskać pełniejsze i bardziej zdefiniowane usta.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym uznawane jest za bezpieczny zabieg, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w naszym organizmie, co znacznie zmniejsza ryzyko powstawania reakcji alergicznych.

Rodzaje kwasu hialuronowego:

 • kwas hialuronowy nieusieciowany
 • kwas hialuronowy usieciowany

W przypadku tego pierwszego uzyskujemy efekt nawilżenia skóry ust, natomiast kwas hialuronowy usieciowany służy przeważnie do modelowania ust.

Rodzaje preparatów do powiększania ust

Co więcej, jeśli chodzi o poprawę wyglądu ust, istnieje wiele metod, technik i preparatów do powiększania ust. Do pozostałych wypełniaczy ust należą:

 • środek na bazie polimleczanu kwasu L-polilaktydowego,
 • hydroksyapatyt wapnia, preparat ten z czasem ulega biodegradacji i zastępowany jest naturalnym kolagenem,
 • przeszczep własnego tłuszczu, polega na pobraniu tłuszczu z innego obszaru ciała i przeszczepieniu go do ust.

Czy kwas hialuronowy jako wypełniacz ust jest bezpieczny?

Jeśli chodzi o wypełnianie ust kwasem hialuronowym, ważne jest dostosowanie ilości kwasu do pożądanego efektu i preferencji klienta. Każdy ma inny pomysł na to, jak duże chce mieć usta, dlatego ilość kwasu jest ustalana indywidualnie.

powiększone usta kwasem hialuronowym

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest bezpieczny i niesie ze sobą minimalne ryzyko powikłań. Wielu ludzi pozytywnie wypowiada się o tym zabiegu i podkreśla jego bezpieczeństwo.

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można osiągnąć wiele pozytywnych efektów, takich jak poprawa objętości ust, wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i nawilżenie. To innowacyjne rozwiązanie w medycynie estetycznej, które pomaga w osiągnięciu pożądanych rezultatów i dodatkowo pozwala odzyskać pewność siebie.

Korzystanie z zabiegu mikrokaniulą zapewnia większe bezpieczeństwo, ponieważ minimalizuje ryzyko powikłań, takich jak siniaki czy uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Zabieg modelowania ust służy przede wszystkim do:

 • korekcji kształtu ust,
 • powiększenia czerwieni ust,
 • zwiększenia objętości ust,
 • poprawy jędrności ust,
 • nawilżenia skóry ust,
 • zniwelowania zmarszczek wokół ust,
 • podniesienia kącików ust, które z czasem i wiekiem opadły.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Zabieg korygowania ust, mimo że do jego wykonania używa się igły lub skalpela, jest mało inwazyjną metodą powiększania ust. Mimo to do zabiegu korekcji ust należy się specjalnie przygotować.

Dokładne zalecenia przed i po powiększaniu ust otrzymasz od lekarza medycyny estetycznej.

Warto jednak wiedzieć, aby na kilka dni przed zabiegiem wypełnienia ust zrezygnować z sauny, solarium i opalania, a także nie przyjmować leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi. Natomiast na dzień przed zabiegiem powiększenia ust nie należy spożywać alkoholu oraz palić.

Przed pierwszą wizytą warto również wiedzieć i przygotować się na możliwe wystąpienie bolesności powiększania ust.

Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego i ile utrzymują się efekty powiększania ust?

Pewność siebie i szeroki uśmiech są kluczem do sukcesu. Niestety, jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu, możemy popadać w kompleksy, a niezadowolenie z siebie widać szczególnie na naszej twarzy.

Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego to: zwiększenie objętości i jędrności ust, wygładzenie drobnych zmarszczek wokół ust, korekcja asymetrii ust oraz powiększanie małych ust.

Zaletą zabiegu są efekty powiększania ust, które są widoczne natychmiast. Niestety na końcowe efekty powiększania trzeba poczekać i ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny dopiero po około 2 tygodniach, ponieważ kwas hialuronowy potrzebuje czasu, aby się ustabilizować i ułożyć w tkankach.

Podawany kwas hialuronowy jest niewyczuwalny, a to ile będzie utrzymywać się efekt powiększenia ust, zależy od osoby, predyspozycji i pielęgnacji ust. Zazwyczaj jednak efekty powiększenia ust utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Czy jest możliwe naturalne powiększenie ust?

Czy jest możliwe naturalne powiększenie ust? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, chcąc uniknąć przesadzonego efektu, a także szukając alternatyw dla bardziej inwazyjnych metod. W dzisiejszych czasach istnieje metoda, która może zapewnić naturalny efekt powiększenia ust – za pomocą podania kwasu hialuronowego. Jak wygląda naturalne powiększenie ust?

Naturalne powiększanie ust wygląda najlepiej i najbardziej estetycznie, kiedy dolna warga jest nieco pełniejsza od górnej. Taki kanon wywodzi się nie tylko z natury, ale także jest prezentowany w mediach.

Nie oznacza to, że górna warga nie może być pełniejsza. I takie przypadki się zdarzają, aczkolwiek dają bardziej nienaturalne efekty powiększania ust.

Czy zabieg korygowania ust można stosować jako modelowanie twarzy?

Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na wygląd. Pełne usta, wąski nos i duże oczy to coś, do czego wiele kobiet dąży. Jednak co w przypadku, kiedy naturalnie jesteś posiadaczką małych ust? Z pomocą przychodzi zabieg korygowania ust.

wstrzykiwanie kwasu hialuronowego celem modelowania ust

Może być on traktowany jako skuteczny sposób na nadanie kształtu twarzy czy zmienienie jej ogólnego wyglądu. Pełne, duże i jędrne usta mogą poprawić wyrazistość twarzy oraz zachować na niej balans.

Pamiętaj jednak, że „piękno” jest pojęciem subiektywnym i najważniejsze jest samemu czuć się dobrze w swoim ciele!

Zalecenia po powiększaniu ust

Utrzymywanie się efektów powiększania ust zależy od ich prawidłowej pielęgnacji i przestrzegania zaleceń lekarza medycyny estetycznej. Im staranniej się do tego przyłożymy, tym efekty mogą utrzymać się dłużej.

Po dokonaniu korekcji ust kwasem lub modelowaniu kwasem hialuronowym przede wszystkim warto:

 • nie dotykać, naciskać i masować ust przez pierwsze 24-48 godzin
 • nie spożywać gorących napojów i pikantnych potraw przez kilka dni
 • unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez pierwsze 24-48 godzin
 • unikać ekspozycji na słońce i solarium przez kilka dni
 • nie stosować mocnych kosmetyków na usta przez pierwsze 24 godziny
 • regularnie nawilżać usta i stosować ochronny balsamu
 • skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów

Przeciwwskazania powiększania ust i leczenie powikłań

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym to coś, co obowiązkowo musisz znać. Koniecznie nawet przed pojawieniem się w gabinecie.

Restrykcje mogą obejmować:

 • karmią piersią
 • okres ciąży
 • uczulenie na kwas hialuronowy
 • aktywne stany zapalne lub infekcje skórne

Ponadto jak każdy zabieg i każda ingerencja w nasze ciało, tak i wypełnianie ust kwasem hialuronowym może nieść za sobą konsekwencje.

Leczenia powikłań powiększania ust nigdy nie należy przeprowadzać na własną rękę. Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy, jak ciepłota w miejscach wstrzyknięcia kwasu, niemijający obrzęk oraz ból, natychmiast udaj się do lekarza, który przeprowadzał zabieg. Najczęściej leczenie przebiega poprzez podanie hialuronidazy – środka, który rozpuszcza kwas hialuronowy.

Ile trwa rekonwalescencja po powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Rekonwalescencja po powiększaniu ust obejmuje 3 etapy.

 1. Pierwsza doba po zabiegu powiększenia ust

Etap ten obejmuje wystąpienie:

 • obrzęku
 • suchości ust
 • bólu głowy
 • twardości ust
 • nieswojego uczucia, jakby usta nie były twoje
 1. Trwa od 24 godzin do 3 dni

Objawy, które mogą wystąpić, to:

 • twardość ust
 • uczucie nierówności – możliwy obrzęk, który jest niewidoczny gołym okiem, lecz może wpływać na wrażenie asymetrii ust
 • grudki na ustach – są to najprawdopodobniej obrzęki po nakłuciach
 1. Od 3 do 2 tygodni

Wszystkie objawy, które wystąpiły w drugim etapie, powinny w zdecydowanej większości zniknąć.

Korekta kształtu ust – co ile powtarzać zabieg?

Kwas hialuronowy jest środkiem, który po czasie wchłania się w organizm. Dlatego, jeśli borykasz się z małymi, niepełnymi ustami, brakiem intensywnego kolorytu ust, zmarszczkami na ustach czy słabym nawilżaniem ust, zabieg wypełnienia ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego będziesz musiał regularnie powtarzać.

Efekty zabiegu modelowania ust utrzymują się maksymalnie 12 miesięcy, dlatego, jeśli zależy ci na utrzymaniu stałego efektu dużych i jędrnych ust, zabieg lips up powinieneś regularnie powtarzać.

Cennik modelowania ust kwasem hialuronowym

Cennik modelowania ust może się różnić w zależności od wybranej kliniki, lekarza medycyny estetycznej i lokalizacji. Na kwotę wpływa też wykonywana metoda powiększania ust i ilość wstrzykiwanego preparatu. Najlepiej skonsultować się z wybraną lekarzem, aby uzyskać dokładne informacje na temat cen i ilości środka, który powinien zostać zaaplikowany w Twoim przypadku.

5/5 - (140 głosów)
lek. dent. Joanna Skocz

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym, nagradzaną stypendium Rektora za osiągnięcia naukowe. W trakcie studiów byłam aktywnym członkiem Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia oraz Polskiego Towarzystwa ... Czytaj więcej

Podziel się:

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *